Vstřikovací čerpadla řadová

Vstřikovací soupravy jsou tvořeny řadovým vstřikovacím čerpadlem a jeho příslušenstvím. To se skládá z regulátoru otáček, podávacího čerpadla, spojky, přidavače paliva, přetlakového korektoru a dalších přídavných zařízení. V oblasti řadových vstřikovacích čerpadel jsou pokrývány požadavky výrobců střední velikosti vznětových motorů do výkonu 50 kW/válec.

Řadová vstřikovací čerpadla vyrábí MOTORPAL pro nejrůznější použití na motorech pro zemědělskou techniku (traktory, kombajny...), pro silniční motorová vozidla, pro motory sloužící k pohonu silničních a stavebních strojů, generátorů, kompresorů, lodí i pro motory stacionární. Tato vstřikovací čerpadla mohou vstřikovat do válců vznětových motorů jak motorovou naftu, tak po úpravách i jiná alternativní paliva.

 

Mechanický vstřikovací systém

Systém zahrnuje vstřikovací čerpadlo s mechanickým regulátorem doplněný dalšími přídavnými zařízeními. Může být doplněn malou elektronizací k řízení EGR – tento systém je znám pod obchodním názvem MERCER.

Systém existuje ve velikosti Me, Mf a Mi a je vhodný pro motory s výkonem na válec 12 až 35 kW. Vstřikovací tlaky se pohybují do 120 MPa.

Systém umožňuje plnit emisní předpisy do úrovně STAGE IIIA, EURO 3, CPCB II

Elektronický vstřikovací systém

Tento systém je znám pod obchodním názvem VERMi a kromě vstřikovacího čerpadla zahrnuje elektrický aktuátor, elektronickou řídící jednotku a další komponenty potřebné pro řízení motoru.

Systém existuje ve velikosti Mi a Mj a pokrývá motory s výkonem na válec 12 až 50 kW. Systém pracuje se vstřikovacími tlaky až 145 MPa.

Systém umožňuje plnit emisní předpisy STAGE V, EURO 6, CPCB IV+

Vstřikovací systém s externí regulací

Systém využívá vstřikovací čerpadlo regulované pomocí externího aktuátoru a elektronické řídící jednotky dle přání zákazníka.

Systém existuje ve velikosti Zi a je vhodný pro motory s výkonem až 160 kW na válec.

Motory s tímto systémem plní emisní normy do Tier II, CPCB II

 

Řadové čerpadlo PP.M.i s mechanickou regulací (pro Tier 3/Stage IIIB)

Řadové čerpadlo PP.M.i s elektronickou regulací (pro Tier 4 Final/Stage V)

Řadové čerpadlo PP.Mj VERMi+ (pro maximální redukci emisí částic)

Řadové čerpadlo PV.Zi (pro výkony až 190 kW/válec)